ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4568349
*
nr 456 8349
Spegel
Sekelskifte 1900, Rektangulär, höjd: 109
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2007
kl 17:41:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 21:55:31
1
100 kr
11/3 13:28:35
2
650 kr
11/3 15:39:57
1
200 kr
11/3 15:40:20
1
300 kr
11/3 15:40:41
1
400 kr
12/3 09:19:30
1
500 kr
12/3 16:22:19
1
600 kr
12/3 16:23:33
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 456 8349
Spegel
Sekelskifte 1900, Rektangulär, höjd: 109
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 21:55:31 | 1 | 100 kr |
11/3 13:28:35 | 2 | 650 kr |
11/3 15:39:57 | 1 | 200 kr |
11/3 15:40:20 | 1 | 300 kr |
11/3 15:40:41 | 1 | 400 kr |
12/3 09:19:30 | 1 | 500 kr |
12/3 16:22:19 | 1 | 600 kr |
12/3 16:23:33 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27